Otok oraz linki szkoleniowe oddają nieocenione usługi w czasie pracy psa na tropach oraz podczas treningu. Są jednym z podstawowych akcesoriów do pracy czy też treningu i spaceru z psem.

Otok – skórzany bądź biotanowy, z jednej strony zakończony sprzączką bądź karabinkiem / cęgowy, spustowy/ z drugiej zaś nie może posiadać pętelki czy oczka / po puszczeniu otoku mogłyby zahaczać o różne przeszkody i wybijać psa z rytmu pracy.

Stosuje się go tylko podczas pracy psa na włóczkach, tropach sfarbowanych i w czasie poszukiwania postrzałków. Pies na zasadzie skojarzeń wie, że po tym jak weźmiemy otok do ręki będzie pracował na tropie i już się do tej czynności psychicznie przygotowuje

Najkorzystniejsza długość otoku to 8- 10 metrów. Krótszy może stwarzać w terenie trudności techniczne. Nigdy nie będzie np. możliwości odciągnięcia psa z tropu w gęstych krzakach lub zwartym drzewostanie, gdyż krótki otok będzie ograniczał nam przestrzeń. Dłuższy z kolei będzie się ciągnął i zaplątywał o drzewa. Psy większe jak np. wyżeł czy posokowiec powinny być prowadzone na otoku od 1 do 1,5 cm szerokości, a dla mniejszych ras jak np. jamnik czy terier może być cieńszy – od 0,5 do 1 cm szerokości.

Po użyciu otoku należy go wyczyścić, wysuszyć oraz w przypadku tego skórzanego zaimpregnować preparatmi do galanterii bądź rozgrzanym tłuszczem wołowym. Następnie prawidłowo zwinąć – przewieszony na lewym boku służy jako smycz, na której pies idzie przy nodze, a myśliwy ma obie ręce wolne.

Linka szkoleniowa / treningowa – wykonana z różnych materiałów sztucznych / poliester, polipropylen PPF/, z jednej strony zakończony sprzączką bądź karabinkiem / klasyczny,cęgowy, spustowy/ z drugiej zaś może posiadać kulkę bądź rączkę, które to zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się końcówki z dłoni.

Linka to obowiązkowe wyposażenie podczas nauki psa posłuszeństwa /apelu /, okładania pola, aportowania i wystawiania zwierzyny. Poza treningiem czy układaniem specjalistycznym psa sprawdzi się podczas spacerów – zwłaszcza tam, gdzie pies musi pozostać pod kontrolą czy też w miejscach gdzie prawo nie zezwala na bieganie „ luzem „ / np. las /.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Otok BioThane® (6 mm) okrągły

128.00 155.00 
Okrągły w przekroju otok wykonany z nowoczesnego materiału BioThane jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych otoków wykonanych ze skóry. Sprawdzi się

Otok ze skóry natłuszczanej brąz

150.00 210.00 

Otok ze skóry natłuszczanej wykonany w całości bez żadnych łączeń, z jednej strony zakończony  karabinkiem standardowym z drugiej zaś  na prosto bez rękojeści - po puszczeniu otoku mogłaby zahaczać o różne przeszkody i wybijać psa z rytmu pracy.