W zależności od gustu i celu, w Po Tropie znajdziesz odpowiednią obrożę dla swojego psa. Obroże wykonane są z wielu materiałów, takich jak skóra, wysokiej jakości PCV, nylon czy niezniszczalny Biothane. Wybór obroży zależy od jej przeznaczenia – użytek codzienny, szkolenie i trening a może polowanie ?

Do poszukiwania postrzałka najlepsza będzie dedykowana ku temu obroża tropowa : szeroka a zatem wygodna dla psa podczas tej aktywności i wyposażona w krętlik – minimalizuje skręcanie i plątanie otoku podczas pracy. Z kolei obroże odblaskowe, dzięki użytym do ich produkcji materiałom o podwyższonej widoczności typu REFLEX i odblaskowym bądź fluoroscencyjnym elementom, zapewnią Twojemu psu bezpieczeństwo podczas aktywności na zewnątrz, zwłaszcza podczas niesprzyjającej pogodzie lub po zmroku. Szczególnie polecana dla psów myśliwskich, tropiących oraz pracujących np. w lesie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

„Szwedzka” obroża sygnalizacyjna z flagami (fladrami)

71.00 77.00 
Widoczność psa jest absolutnie niezbędna, zwłaszcza podczas polowań grupowych i powinna być traktowana priorytetowo . Specjalistyczna obroża sygnalizacyjna typu szwedzkiego,

Klips uchwyt zaczep do paska Garmin

45.00 
Zabezpiecz swoje urządzenie nawet podczas trudnych przepraw przez lasy, zakrzaczenia oraz podczas gwałtownych ruchów czy nawet w biegu i trzymaj

Obroża BioThane® zaciskowa

31.00 37.00 

Obroża BioThane® zaciskowa wykonana z nowoczesnego materiału BioThane, jest produktem behawioralnym - szczególnie polecana przez behawiorystów i profesjonalnych trenerów do korekty zachowań. Obroża behawioralna świetnie nadaje się do szkolenia i pracy, zapewniając bezpieczeństwo i skuteczną kontrolę nad psem w sytuacjach, w których zwykła obroża jest bezużyteczna. Doskonale sprawdzi się podczas nauki chodzenia psa przy nodze treningu posłuszeństwa i skupienia na przewodniku oraz  w celu zachowania spokoju poza domem .

Obroża BioThane® klasyczna

31.00 40.00 
Obroża BioThane®  klasyczna wykonana z nowoczesnego materiału BioThane jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych obroży wykonanych ze skóry czy też taśmy.

Obroża dla psa Non-stop dogwear Safe Collar

119.00 
Obroża dla psa Safe Collar, od renomowanego norweskiego producenta Non-stop dogwear to bezpieczeństwo Twojego psa.

Obroża sygnalizacyjna FIELD COLLAR I ®

31.00 

Wielu właścicieli / przewodników psów zadaje sobie pytanie, jak oznaczyć swoich czworonożnych towarzyszy polowania czy też codziennych spacerów w taki sposób, aby oni sami jak i inni mogli wyraźnie widzieć pozycję psa. Niestety nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć zawsze, samo życie więc lepiej zabezpieczyć naszego towarzysza jak najlepiej niż leczyć. To, co obecnie jest nieodzowne dla myśliwego na polowaniach zbiorowych – czyli odzież bądź dodatki w ostrzegawczym kolorze – może również przyczynić się do bezpieczeństwa psa: w postaci obroży  FIELD COLLAR I lub kamizelki sygnalizacyjnej FIELD VEST 

Obroża sygnalizacyjna FIELD COLLAR II ®

36.00 

Wielu właścicieli / przewodników psów zadaje sobie pytanie, jak oznaczyć swoich czworonożnych towarzyszy polowania czy też codziennych spacerów w taki sposób, aby oni sami jak i inni mogli wyraźnie widzieć pozycję psa. Niestety nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć zawsze, samo życie więc lepiej zabezpieczyć naszego towarzysza jak najlepiej niż leczyć. To, co obecnie jest nieodzowne dla myśliwego na polowaniach zbiorowych – czyli odzież bądź dodatki w ostrzegawczym kolorze – może również przyczynić się do bezpieczeństwa psa: w postaci obroży  FIELD COLLAR II lub kamizelki sygnalizacyjnej FIELD VEST

Obroża tropowa ze skóry natłuszczanej z zawijaną skórzaną podszewką

76.00 150.00 
Przeznaczona dla tropiących psów myśliwskich, specjalistyczna obroża tropowa. Jak wszystkie tego typu obroże wyposażona w  krętlik zamocowany czterema nitami, które są niewidoczne od wewnętrznej strony. Zapobiega on zapętleniu się dopiętego doń otoku.

Opaska ostrzegawcza (dla psa / na ramię )

18.00 
Opaska ostrzegawcza w jaskrawym pomarańczowym kolorze z paskiem taśmy odblaskowej dla psa bądź na ramię. Opaska została wykonana z mocnej

Zamienny pasek do obroży Garmin DC50/T5/TT15

85.00 
Zamienny pasek do obroży Garmin DC50/T5/TT15 o szerokości 2,54 cm powlekany poliuretanem jest wytrzymały i wodoodporny, jak ten w  oryginalnej

Śledzenie psów stało się w ostatnich latach gorącym tematem wśród podkładaczy i przewodników psów. Pies myśliwski to nie tylko fachowiec, którego szkolenie wymaga czasu i pieniędzy, ale także nasz niezawodny partner i lojalny członek rodziny. Obroże GPS umożliwiają śledzenie i lokalizację dokładnej pozycji twojego czworonoga zapewniając mu bezpieczeństwo . GPS dla psa sprawdza się równie dobrze podczas codziennych spacerów, jak i profesjonalnych wypraw na polowania, w których uczestniczy kilkadziesiąt psów i kilkudziesięciu myśliwych.

Obroże półzaciskowe i zaciskowe są idealnym rozwiązaniem dla psa pracującego. Ze względy na często trudne tereny w jakich oddają nam swe usługi ( np. aportowanie z szuwaru, norowanie ), muszą to robić bez obroży aby nie zranić się czy też nie utknąć – dlatego szybka obsługa tego rodzaju asortymentu jest nieoceniona. Ten wariant obroży często jest integralną częścią smyczy myśliwskich (np. smycz moxon). Nadają się również do codziennego treningu czy też nauki posłuszeństwa. Służą m.in do oduczenia lub zapobiegania niechcianemu ciągnięciu psa. Właściwe użytkowanie i obchodzenie się z taką obrożą zapewnia pozytywny proces uczenia się między człowiekiem a psem.

Obroże dla psów myśliwskich są wykonane z różnych materiałów. Najważniejsze z ich odpowiednimi właściwościami to:

Skóra - to bardzo tradycyjny materiał na obroże dla psów, trwały i atrakcyjny wizualnie – jednak musi być regularnie konserwowana, aby zapewnić jej długą żywotność.

Biothane - łączy pozytywne właściwości obroży nylonowych i skórzanych. Materiał jest wytrzymały, ale miękki, nie ma ostrych krawędzi i jest niezwykle łatwy w pielęgnacji. Ponadto Biothane jest antybakteryjny, ponieważ nie wchłania wilgoci.

Poliamid  (np. Nylon lub Cordura ) - to wytrzymały materiał, który jest jednocześnie bardzo lekki i szybko schnie.

Neopren – to wodoodporny, miękki i elastyczny materiał. Wiele obroży jest wyściełanych od wewnątrz neoprenem lub wykonanych w całości z tego materiału. Nie jest tak wytrzymały jak inne, ale zapewnia najwyższy poziom komfortu.

Obroże mają cztery podstawowe obszary możliwego zastosowania - kontrola psa, dekoracja, identyfikacja i ochrona. Każda z nich różni się pod względem konstrukcji, materiału i przeznaczenia. Dlatego doświadczony przewodnik ma na wyposażeniu psa więcej obroży i w razie potrzeby je zmienia.