Istnieją różne rodzaje smyczy dla psów – o różnych długościach, szerokościach, fasonach, a wszystko po to, aby dostosować się do różnych ras, temperamentów i do odmiennych zastosowań w życiu codziennym czy podczas treningu. Dobrej jakości smycze dla psa to produkty znanych i cenionych marek. Stanowi to potwierdzenie ich wysokiej jakości. Dostępne w naszym sklepie internetowym smycze dla psa są wyrobami, które można dobrać do własnych potrzeb.

Warto pamiętać, że dobrze dobrana smycz dla psa to gwarancja wygody dla człowieka i komfortu dla naszego kompana. Na spacerach czworonóg zaspokaja swoje naturalne potrzeby – nie tylko fizjologiczne, ale też te związane z węszeniem czy eksploracją otoczenia. Z kolei człowiek chce, aby spacer przebiegał spokojnie i bez siłowania się z pupilem. Owe akcesorium ma więc tutaj ogromne znaczenie. Niektóre z psów mają problem z chodzeniem na smyczy, ale przy odpowiednim przeszkoleniu i odpowiedniej dozie cierpliwości z Twojej strony będzie kojarzył ją z radosnymi chwilami. Pomogą Ci to osiągnąć szybciej i łatwiej smakołyki treningowe, których bogatą ofertę znajdziesz w naszym sklepie.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

„Szwedzka” obroża sygnalizacyjna z flagami (fladrami)

71.00 77.00 
Widoczność psa jest absolutnie niezbędna, zwłaszcza podczas polowań grupowych i powinna być traktowana priorytetowo . Specjalistyczna obroża sygnalizacyjna typu szwedzkiego,

Klips uchwyt zaczep do paska Garmin

45.00 
Zabezpiecz swoje urządzenie nawet podczas trudnych przepraw przez lasy, zakrzaczenia oraz podczas gwałtownych ruchów czy nawet w biegu i trzymaj

Obroża BioThane® zaciskowa

31.00 37.00 

Obroża BioThane® zaciskowa wykonana z nowoczesnego materiału BioThane, jest produktem behawioralnym - szczególnie polecana przez behawiorystów i profesjonalnych trenerów do korekty zachowań. Obroża behawioralna świetnie nadaje się do szkolenia i pracy, zapewniając bezpieczeństwo i skuteczną kontrolę nad psem w sytuacjach, w których zwykła obroża jest bezużyteczna. Doskonale sprawdzi się podczas nauki chodzenia psa przy nodze treningu posłuszeństwa i skupienia na przewodniku oraz  w celu zachowania spokoju poza domem .

Obroża BioThane® klasyczna

31.00 40.00 
Obroża BioThane®  klasyczna wykonana z nowoczesnego materiału BioThane jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych obroży wykonanych ze skóry czy też taśmy.

Obroża dla psa Non-stop dogwear Safe Collar

119.00 
Obroża dla psa Safe Collar, od renomowanego norweskiego producenta Non-stop dogwear to bezpieczeństwo Twojego psa.

Obroża sygnalizacyjna FIELD COLLAR I ®

31.00 

Wielu właścicieli / przewodników psów zadaje sobie pytanie, jak oznaczyć swoich czworonożnych towarzyszy polowania czy też codziennych spacerów w taki sposób, aby oni sami jak i inni mogli wyraźnie widzieć pozycję psa. Niestety nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć zawsze, samo życie więc lepiej zabezpieczyć naszego towarzysza jak najlepiej niż leczyć. To, co obecnie jest nieodzowne dla myśliwego na polowaniach zbiorowych – czyli odzież bądź dodatki w ostrzegawczym kolorze – może również przyczynić się do bezpieczeństwa psa: w postaci obroży  FIELD COLLAR I lub kamizelki sygnalizacyjnej FIELD VEST 

Obroża sygnalizacyjna FIELD COLLAR II ®

36.00 

Wielu właścicieli / przewodników psów zadaje sobie pytanie, jak oznaczyć swoich czworonożnych towarzyszy polowania czy też codziennych spacerów w taki sposób, aby oni sami jak i inni mogli wyraźnie widzieć pozycję psa. Niestety nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć zawsze, samo życie więc lepiej zabezpieczyć naszego towarzysza jak najlepiej niż leczyć. To, co obecnie jest nieodzowne dla myśliwego na polowaniach zbiorowych – czyli odzież bądź dodatki w ostrzegawczym kolorze – może również przyczynić się do bezpieczeństwa psa: w postaci obroży  FIELD COLLAR II lub kamizelki sygnalizacyjnej FIELD VEST

Obroża tropowa ze skóry natłuszczanej z zawijaną skórzaną podszewką

76.00 150.00 
Przeznaczona dla tropiących psów myśliwskich, specjalistyczna obroża tropowa. Jak wszystkie tego typu obroże wyposażona w  krętlik zamocowany czterema nitami, które są niewidoczne od wewnętrznej strony. Zapobiega on zapętleniu się dopiętego doń otoku.

Opaska ostrzegawcza (dla psa / na ramię )

18.00 
Opaska ostrzegawcza w jaskrawym pomarańczowym kolorze z paskiem taśmy odblaskowej dla psa bądź na ramię. Opaska została wykonana z mocnej

Otok BioThane® (6 mm) okrągły

128.00 155.00 
Okrągły w przekroju otok wykonany z nowoczesnego materiału BioThane jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych otoków wykonanych ze skóry. Sprawdzi się

Otok ze skóry natłuszczanej brąz

150.00 210.00 

Otok ze skóry natłuszczanej wykonany w całości bez żadnych łączeń, z jednej strony zakończony  karabinkiem standardowym z drugiej zaś  na prosto bez rękojeści - po puszczeniu otoku mogłaby zahaczać o różne przeszkody i wybijać psa z rytmu pracy.

Smycz BioThane® Moxon / Retriever – pomarańczowa

44.00 
Smycz Biothane® Moxon/ Retriever  wykonana z nowoczesnego materiału BioThane jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych smyczy wykonanych ze skóry czy też taśmy. Sprawdzi się zarówno w sporcie, na zwykłych przechadzkach, w rekreacji jak i podczas szkolenia psa.

SMYCZ SPACEROWA

Najprostszy typ smyczy - z jednej strony zakończona karabinkiem a z drugiej zaś rączką . Wykonane najczęściej z linki bądź taśmy. Łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe a do tego są lekkie i zajmują mało miejsca, na przykład w kieszeni. Służą do codziennych spacerów, ale także do podstawowego treningu. Dostępne są również smycze z różnych materiałów typu biothane albo z PVC- ich zaletą jest lekkość oraz odporność na działanie wody. Smycze te nie ślizgają się w dłoniach oraz tak samo łatwo prześlizgują się w terenie pośród roślinności – wystarczy je umyć pod kranem, aby były suche. Smycze spacerowe  mają zazwyczaj długość od 120 do 250 cm.

SMYCZ / LINKA TRENINGOWA

Smycz bądź linka treningowa owinna być dostosowana pod kątem zajęć, jakie będziesz odbywać ze swoim pupilem oraz środowiska w jakim będziecie trenować. Jeśli zamierzasz iść na naukę posłuszeństwa, to wystarczy smycz krótka, taka do 2,5 m. Przywołanie to komenda, którą uczymy psa najwcześniej i najczęściej . Do tego przyda się linka od 5 do 10 metrów długości. W niektórych przypadkach, na przykład w lesie, przepisy nakazują Nam opiekunom aby nasz pies był pod kontrolą – tu dla zapewnienia mu komfortu oraz bezpieczeństwa zwierzynie leśnej można użyć linki 20 m.

SMYCZ  AUTOMATYCZNA pot. Flexi

Samozwijające się smycze  pozwalają przewodnikowi na zmianę długości smyczy i dają psu tyle swobody, ile potrzebuje. Działa podobnie jak taśma miernicza. W plastikowej rączce znajduje się mechanizm, który umożliwia zablokowanie  jej do wymaganej długości. Nie nadaje się na spacery z psem, który ciągnie – na takiej smyczy pies nigdy nie nauczy się ładnego chodzenia przy nodze. Smyczy automatycznej nie należy łączyć z kolczatką ani stosować u szczeniąt czy psów niereagujących na komendy opiekuna. Jest to natomiast dobry wybór w przypadku dorosłych, współpracujących z człowiekiem psów, które z powodu przepisów nie mogą w danym miejscu chodzić luzem. W zależności od wielkości i siły psa mamy do wyboru linkę bądź taśmę .

SMYCZ  SPORTOWA

Smycze te są odpowiednie dla wszystkich aktywnych psów i ich właścicieli. Dla tych, którzy lubią długie i wymagające wyprawy, biegać lub zabrać psa na inne zajęcia sportowe, takie jak np. narciarstwo biegowe czy dogtrekking. Smycz wyposażona jest w amortyzator czyli linkę redukującą wstrząsy i szarpnięcia z obu stron – chroni to układ kostny zarówno psa, jak i człowieka. W niektórych sportach stosuje się specjalne wyposażenie dla właściciela psa- pas biodrowy, który umożliwia człowiekowi poruszanie się z wolnymi rękami (handsfree).

RINGÓWKA

Cienkie i krótkie smycze zaciskowe (działa ona podobnie jak dławik, czyli zaciska się tym ciaśniej, im mocniej pies ciągnie ). Zaprojektowane specjalnie dla psów biorących udział w wystawach. Smycze pokazowe są niewielkie, lekkie i delikatne, ponieważ nie mogą zasłaniać ani zaburzać sylwetki psa. Produkowane z linek , łańcuszków bądź skóry.

SMYCZ PRZEPINANA / REGULOWANA

Dzięki systemowi D- ringów bądź O- ringów i dwóm karabińczykom umożliwia regulację zakresu długości w kilku opcjach. Możesz wybrać, czy chcesz mieć smycz na ramieniu a tym samym wolne ręce, zrobić rączkę i wykorzystać całą jej długość, złożyć ją na pół lub zapiąć w pasie. Polecamy ten rodzaj smyczy, odpowiedni dla wszystkich psów.

Wybierając smycz  dla swojego psa musisz wziąć pod uwagę cel jakiemu ma ona służyć. Chcesz chodzić na długie spacery, uczyć komend a może wybierasz się na wystawę ? Musisz również rozważyć dobór smyczy pod kątem wielkości psa, zwłaszcza jeśli decydujesz się na zakup smyczy automatycznej.  Należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany .