Przewożenie psa w samochodzie jest czynnością, do której trzeba się odpowiednio przygotować. W zależności od tego czy będzie to wizyta u weterynarza, wyjazd na trening czy polowanie albo dłuższe wakacje – potrzebować będziemy różnych akcesoriów aby wyprawa odbywała się w bezpiecznej i komfortowej atmosferze.

Do przewożenia psa samochodem — także wypożyczonym — niezbędny jest transporter, hamak / mata ochronna, siatka bagażowa lub pas bezpieczeństwa z odpowiednimi szelkami dla psa. W polskich przepisach nie ma odrębnych regulacji dotyczących przewożenia psów w aucie; stosuje się do nich ogólne zasady dotyczące transportu ładunku oraz ochrony zwierząt. Zgodnie z art. 61 ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz art. 6 ustawy Prawo o ochronie zwierząt należy więc zabezpieczyć zwierzę w taki sposób, aby nie zagrażało naszemu bezpieczeństwu podczas podróży, a także nie było samo narażone na stres, cierpienie czy utratę zdrowia w trakcie transportu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Bandanka chłodząca, PVA

23.00 25.00 
Chusta chłodząca została zaprojektowana tak, aby Twój pies czuł się komfortowo w czasie upałów i na słońcu. Wykonana jest z wysoce chłonnego materiału PVA, którego funkcją jest wspomaganie termoregulacji podczas uprawiania sportu, treningu czy zawodów.

Butelka z miską na wodę / bidon dla psa 500 ml

13.00 
Wybierasz się na długą wycieczkę, podróż, polowanie i zastanawiasz się jak w wygodny i prosty sposób podasz psu wodę. Mamy

Kratka wentylacyjna na okno samochodowe

19.70 
Jeśli planujesz podróż samochodem z psem, szybkie zakupy w ciepłe dni, a może polowanie gdzie pies zostaje w aucie ?…

Miska podróżna 2l ( khaki )

30.00 
Miska podróżna Mystique  ® wykonana z wysokiej jakości nylonu, całkowicie wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, posłuży do podania  psu karmy i wody

Miska podróżna 2l ( reflex orange )

30.00 
Miska podróżna Mystique  ® wykonana z wysokiej jakości nylonu, całkowicie wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, posłuży do podania  psu karmy i wody

ORALADE+ GI SUPPORT – elektrolity w płynie

33.00  z VAT
Oralade+ GI Support firmy Livisto to to gotowa do użycia, wysoce smaczna płynna mieszanka paszowa dietetyczna dla kotów i psów. 

Saszetka na worki Non-Stop Dogwear Baggy Bag 2.0

55.00 
Dzięki tej saszetce na worki na psie odchody zawsze masz je pod ręką, są łatwo dostępne podczas wędrówek, biegania lub

Składany kanister na wodę

46.00 
Kanister na wodę PE o pojemności 10 l z uchwytem i kranem, odpowiedni do wody pitnej pozwoli napoić psa w

Woreczki biodegradowalne na psie odchody Barry King 4x 20 szt

9.00 
Przyjazne dla środowiska woreczki z tworzywa ulegającego biodegradacji. Woreczki mają uniwersalny rozmiar i pasują do większości pojemników (dyspenserów) przeznaczonych do ich przechowywania.

Jeśli zastanawiasz się,  poza samym transportem, co zabrać na wyjazd z psem, odpowiedź jest prosta: to, czego używacie na co dzień !

Obroża, smycz czy linka – dobrym pomysłem jest aby taki wypadowy zestaw zawsze był w aucie.

Miska składana dla psa, do podania karmy i wody -  pozwoli nakarmić i napoić psa w trakcie wypadu, podróży, w plenerze, na wystawie, zawodach, w pracy, ... wszędzie tam gdzie nie ma możliwości użycia standardowych misek. Złożona zajmuje bardzo mało miejsca, zmieści się w kieszeni, plecaku, torbie. Podróż to zmiana środowiska a co za tym idzie możliwe wystąpienie problemów gastrycznych u naszego czworonoga. Aby zminimalizować to ryzyko zabierajmy ze sobą wodę oraz sprawdzoną karmę.  Do ich transportu niezbędne będą kanistry oraz worki na suchy pokarm.

Kocyk, legowisko turystyczne, mata – możesz ją położyć w samochodzie, na betonie, chodniku, trawie czy posadzce. Wszędzie tam, gdzie chcesz, by Twój pies trochę się zrelaksował  i masz ochotę zapewnić mu jak najlepsze warunki do odpoczynku. Nie wszystkie psy lubią być z dala od domu i czasem czują się nieco zagubione w nieznanych miejscach. Koc, legowisko czy mata dla psa pomaga im poczuć się pewniej, bo mają ze sobą coś znajomego, dzięki czemu łatwiej im odprężyć się w trakcie podróży krótszej lub dłuższej.

Podręczna apteczka – wyposażenie jej poza podstawowymi elementami jak bandaże, gaziki itp. zależeć będzie często od tego gdzie się wspólnie wybieracie oraz co podczas wypadu będziecie robić – górskie wędrówki, polowanie, uprawianie psich sportów czy inne aktywności z psem. Wyposażona apteczka pozwala na udzielenie pomocy w przypadkach takich jak: rozcięta łapa, przecięty opuszek, zaprószenie oka, zwichnięcie czy złamanie łapy, krwotok, wbity kleszcz lub ciało obce, odwodnienie, biegunka, uraz ucha, ugryzienie przez owady czy żmiję, oparzenia czy gorączka. Na te i wiele innych przypadków my właściciele psów musimy być zawsze przygotowani i zaplanować co konkretnie może być nam potrzebne.

Mata / chusta chłodząca – przyda się w upalne dni, zwłaszcza jeśli pojazd, którym się podróżuje nie posiada klimatyzacji lub kiedy pupil źle reaguje na włączoną klimatyzację – na przykład przeziębieniem. Większość mat działa od razu po położeniu się na niej psa i chłodzi przez kilka najbliższe godzin zapewniając mu komfort i możliwość schłodzenia się

Zestaw do sprzątania po psie – torebki na odchody –  to oczywista oczywistość dla każdego kulturalnego psiarza i aby móc ich wygodnie używać etui im dedykowane. W podróży warto mieć także chusteczki - podróż dla wielu zwierząt oznacza stres, a z nim mogą być związane przykre niespodzianki (chociażby wymioty).