Polowanie to kluczowy element swoistej gry między człowiekiem i przyrodą – gry wymagającej bezwarunkowego szacunku dla natury, zwierząt i ekosystemu, który wspólnie tworzymy. W czasach, popartego wiedzą i doświadczeniem wyznaczania i realizowania życiowych celów – społeczność świadomych w kwestii odzieży i wyposażenia łowców, rośnie.

Tak jak trzeba uposażyć nasze psy, tak też trzeba pomyśleć o dobrym sprzęcie oraz odzieży dla ich przewodników. Dobre buty, spodnie czy kamizelka to oczywista oczywistość. Każdy, kto raz zacznie pełnić rolę przewodnika psa np. podczas polowania na dzika czy też poszukiwania postrzałka szybko zorientuje się, że zwykłe zielone spodnie nie wystarczą. Podczas polowania nic nie może rozpraszać naszej uwagi, niezależnie od tego jaki jest to rodzaj myślistwa. Sprawą kluczową jest doskonałe dopasowanie i zapewnienie komfortu. Nic nie może luźno zwisać ani krępować ruchów. Kieszenie powinny znajdować się w odpowiednich miejscach i nawet, kiedy są wypełnione po brzegi, nie mogą obniżać wygody ani utrudniać poruszania się. Tkaniny użyte do produkcji specjalistycznej odzieży powinny być dopasowane do potrzeb i sytuacji. Poruszanie się po lesie w taki sposób, by nie zostać zauważonym, wymaga umiejętności i cierpliwości. Miękkie, spokojne ruchy, świadomość kierunku wiatru, rodzaj podłoża, unikanie kontaktu z gałęziami, patykami i szeleszczącymi krzewami oraz czas- oto elementy umożliwiające wprawne poruszanie się w łowisku. Zadanie to ułatwia bezszelestna odzież i akcesoria w ciemnych barwach lub maskujące wzory, które rozmywają kontury ciała oraz przysłaniają kontrastową dla otoczenia jasną twarz. Do tego dochodzi szereg istotnych funkcji, takich jak odprowadzanie wilgoci, ochrona przed zmoknięciem oraz zapewnienie ciepła. Wytrzymałość, odporność na przecięcia, swoboda ruchów oraz podwyższona widoczność dzięki kolorom reflex – to najważniejsze cechy odzieży dla podkładaczy.

Wyświetlanie 1–12 z 56 wyników

Bluza grzejąca unisex z suwakiem BESTSELLER!

Original price was: 999.00 zł.Current price is: 919.00 zł. z VAT
Czas realizacji zamówienia: od 7 do 14 dni

Bolo / Krawatnik z poroża – pies i kaczka I

135.00 
Piękne bolo / krawatnik myśliwski wykonany z kawałka poroża (róży ). Wizerunek przedstawia głowę psa myśliwskiego aportującego kaczkę, wykonaną z

Bolo / Krawatnik z poroża – pies i kaczka II

78.00 
Piękne bolo / krawatnik myśliwski wykonany z kawałka poroża . Wizerunek przedstawia głowę psa myśliwskiego aportującego kaczkę , wykonaną z

Bolo / Krawatnik z poroża, rzeźbiony – pies i bażant

370.00 
Piękne bolo / krawatnik myśliwski wykonany z róży poroża jelenia z trójwymiarową rzeźbą przedstawiającą głowę psa myśliwskiego aportującego bażanta. Wykonany

Detale ( D-ringi, karabinki, zaczepy ) i akcesoria - niby drobiazg, który przez wielu jest bagatelizowany, a jednak w praktyce jakże istotny. Gdzie trzymać amunicję aby była pod ręką ? Gdzie schować / jak zamocować GPS do śledzenia psa, aby mieć do niego wygodny dostęp ? Gdzie schować dodatkową smycz, nóż i rękawice do użycia podczas patroszenia ?

Sedno tkwi w tym aby nasza odzież i sprzęt były tak funkcjonalne i intuicyjne, aby pozwolić Ci skupić się tylko na polowaniu i pracy Twojego psa !!!

 

Odpowiedzialny i doświadczony przewodnik psa musi posiadać dopasowaną do potrzeb i sytuacji, podręczną psią apteczkę. Apteczka powinna zawierać podstawowe wyposażenie, dzięki któremu możemy  udzielić pierwszej pomocy w przypadku kontuzji psa, zwłaszcza po kontakcie z dzikimi zwierzętami. Musi zawierać wysokochłonne materiały opatrunkowe i szewne, a także preparaty dezynfekcyjne oraz takie do opatrywania uszu i oczu. Nosze ratunkowe / koc ratunkowy to często jedyna opcja w przypadku polowania indywidualnego, aby szybko przetransportować naszego czworonożnego partnera do auta.

Mener musi umieć ocenić zdolności i zaangażowanie swoich psów, udzielić szybkiej pierwszej pomocy w przypadku nieprzyjemnego zdarzenia i zapewnić psu odpowiednią opiekę weterynaryjną, jeśli jest to później konieczne.