Kamizelki, które mają chronić psa w trudnych warunkach atmosferycznych ze złą widocznością włącznie czy też przed wszelkimi urazami podczas polowań, są dziś dość powszechne. Dla wielu nowoczesnych myśliwych prowadzenie psa myśliwskiego bez solidnej kamizelki ochronnej i bez urządzenia śledzącego jest już nie do pomyślenia. W końcu kamizelka ochronna dla psa może w rzeczywistości uratować mu życie w konfrontacji z rannym zwierzęciem.

Zasadniczo kamizelkę ochronną należy dopierać do warunków, w jakich pracował będzie pies. Są więc kamizelki przeznaczone do użytkowania w terenie i te, specjalnie stworzone do polowań w wodzie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kamizelka dla psa NON-STOP DOGWEAR PROTECTOR COVER

185.00 

Kamizelka ochronna NON-STOP DOGWEAR PROTECTOR COVER, to kamizelka odblaskowa stworzona z myślą o psach myśliwskich oraz tych, które spędzają aktywnie czas w różnorodnym terenie.

Kamizelka dla psa NON-STOP DOGWEAR PROTECTOR VEST

270.00 

Kamizelka ochronna NON-STOP DOGWEAR PROTECTOR VEST, to kamizelka odblaskowa stworzona z myślą o psach myśliwskich oraz tych, które spędzają aktywnie czas w różnorodnym terenie.

Kamizelka sygnalizacyjna FIELD VEST®

140.00 
Kamizelka sygnalizacyjna FIELD VEST  ® 

Wielu właścicieli / przewodników psów zadaje sobie pytanie, jak oznaczyć swoich czworonożnych towarzyszy polowania czy też codziennych spacerów w taki sposób, aby oni sami jak i inni mogli wyraźnie widzieć pozycję psa. Niestety nieszczęśliwy wypadek może się zdarzyć zawsze, samo życie więc lepiej zabezpieczyć naszego towarzysza jak najlepiej niż leczyć. To, co obecnie jest nieodzowne dla myśliwego na polowaniach zbiorowych – czyli odzież bądź dodatki w ostrzegawczym kolorze – może również przyczynić się do bezpieczeństwa psa: w postaci kamizelki sygnalizacyjnej lub obroży np. FIELD COLLAR

Płaszcz dla psa NON-STOP DOGWEAR BLEST JACKET

400.00 

Płaszcz PrimaLoft Blest Jacket to ultralekki i kompaktowy płaszcz dla psów pracujących w niskich temperaturach. Został stworzony z myślą o aktywnych psach, ale świetnie sprawdzi się również w ogrzaniu naszego kompana podczas odpoczynku po wysiłku czy codziennego spaceru w chłodne dni.

Odporny materiał i optymalne dopasowanie

Istotnym punktem przy wyborze odpowiedniej kamizelki ochronnej dla psa jest jakość i skład materiału oraz jej dopasowanie. Ta tekstylna ochrona nie może być za mała i nie może ograniczać swobody ruchów psa, nie może być też za duża i za luźna. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że pies doznawałby dyskomfortu przez otarcia czy wrzynanie się tkaniny lub kamizelka mogła by zaczepiać o przeszkody terenowe np. zarośla lub gałęzie i stwarzać ogromne niebezpieczeństwo dla naszego kompana. Dodatkowo zaletą kamizelki jest możliwość regulacja rozmiaru, dzięki czemu można ją dopasować do psa nawet w przypadku wahań jego wagi.

Kamizelka ochronna – MA CHRONIĆ – a więc materiał, z której zostanie wykonana powinien być   odporny na przebicia, ugryzienia i rozdarcia. Jednocześnie nie może być zbyt ciężka, aby pies się nie męczył zbyt szybko oraz oddychająca, by podczas pracy się nie przegrzewał. Tekstylia te powinny wytrzymać wszelkie obciążenia, nawet w bardzo trudnym terenie.

Funkcje kamizelki ochronnej

Dzięki kamizelkom ochronnym pies jest zabezpieczony na klatce piersiowej i w okolicy brzucha -  przed urazami w terenie spowodowanymi przez ostrą roślinność czy gałęzie ( niektóre modele są wzmocnione kevlarem ) oraz  atakami zwierzyny np. przez dzika. Dzięki optymalnemu dopasowaniu czworonożny przyjaciel może poruszać się bez przeszkód i dostosowywać swoją prędkość do sytuacji. Kolejnym ważnym aspektem, szczególnie w miesiącach zimowych, jest ochrona przed zimnem i wilgocią. Kamizelka z ociepleniem zapewnia psu ochronę przed hipotermią i wyziębieniem po polowaniu lub w jego przerwie, a które mogłyby doprowadzić do chorób dróg oddechowych, dróg moczowych, problemów ze stawami i układem mięśniowo-szkieletowym. Aby nie stracić z oczu czworonożnego pomocnika, nawet na dużych odległościach, materiał, z którego wykonana jest kamizelka  powinien charakteryzować się wysoką widocznością, a jego dopełnieniem mogą być elementy odblaskowe lub fluorescencyjne..

Kamizelki ochronne dla psów wykonane z neoprenu nadają się do polowań w środowisku wodnym i błotnym, ponieważ posiadają właściwości termoizolacyjne, wypornościowe i są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Do użytku w terenie górzystym lub płaskim, kamizelka powinna zapewniać dobrą ochronę szyi i klatki piersiowej psa przed urazami.