Racjonalne żywienie psa wymaga stałego podawania świeżej wody pitnej oraz zbilansowanego pokarmu. Brak stałego dostępu do wody psy uzupełniają piciem jej z kałuż, potoków i innych miejsc, w których często znajduje się woda zabrudzona, zakażona i szkodliwa dla organizmu.

PAMIĘTAJ – picie przez Twojego czworonoga wody z rowów, kałuż czy kolein, a zwłaszcza wody długo stojącej może spowodować zakażenie leptospirozą !!!

Ilość podawanego płynu zależy od pory roku, temperatury, rodzaju karmy jaką pies otrzymuje oraz jego wysiłku. Woda musi być czysta i świeża oraz w stałym dostępie dla psa. Dlatego też, aby uniknąć gastrycznych niespodzianek, odwodnienia czy też poważnych chorób – na spacer, trening czy dłuższe wypady w teren … zabieraj wodę dla swego kompana ze sobą np. w praktycznych kanistrach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Butelka z miską na wodę / bidon dla psa 500 ml

13.00 
Wybierasz się na długą wycieczkę, podróż, polowanie i zastanawiasz się jak w wygodny i prosty sposób podasz psu wodę. Mamy

Miska podróżna 2l ( khaki )

30.00 
Miska podróżna Mystique  ® wykonana z wysokiej jakości nylonu, całkowicie wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, posłuży do podania  psu karmy i wody

Miska podróżna 2l ( reflex orange )

30.00 
Miska podróżna Mystique  ® wykonana z wysokiej jakości nylonu, całkowicie wodoodporna i łatwa w czyszczeniu, posłuży do podania  psu karmy i wody

Składany kanister na wodę

46.00 
Kanister na wodę PE o pojemności 10 l z uchwytem i kranem, odpowiedni do wody pitnej pozwoli napoić psa w

Podczas upałów a do tego przy wzmożonej aktywności fizycznej Twojego psa może dojść do odwodnienia, czego objawami są :

  • nieelastyczna i sucha skóra,
  • pozbawione blasku i zapadnięte oczy,
  • mocz oddawany rzadziej niż zwykle – ciemny i o zmienionym zapachu,
  • klejące i suche dziąsła bez odpowiedniej ilości śliny,
  • apatia i słanianie się na łapach,
  • brak apetytu,
  • mocne dyszenie.

Przeciwdziałanie odwodnieniu nie jest ani kosztowne ani obciążające – wystarczy aby woda zawierała wystarczającą ilość elektrolitów. Pomimo, iż zwierzęta te nie tracą tych składników z potem podczas treningu (jak to ma miejsce u ludzi, czy koni), to jednak zwiększone oddawanie moczu, spowodowane wysiłkiem fizycznym może doprowadzić do zwiększenia wydalania sodu z moczem. Dlatego też podczas uzupełniania płynów należy pamiętać o dostarczaniu psu elektrolitów.

Jeśli u Twojego pupila pojawią się problemy gastryczne spowodowane spożyciem zanieczyszczonej wody, możesz podać mu preparaty wspomagające działanie układu pokarmowego. Nawet po lekkim zatruciu warto wspomóc naturalną mikroflorę jelitową . Zaopatrz się w preparat probiotyczny, który hamuje wzrost bakterii patogennych w przewodzie pokarmowym i wspiera dobrą mikroflorę (wyjałowioną na skutek biegunki).