Każdy pies jest inny. Niektóre z nich bez problemu radzą sobie z temperaturami znacznie poniżej zera, podczas gdy inne zaczynają odczuwać zimno już późnym latem. Psi organizm funkcjonuje nieco inaczej niż ludzki. Normalna i naturalna temperatura ciała naszych pupili waha się, w zależności od rozmiaru i rasy, od 37 do nawet 40 stopni Celsjusza – jest im więc cieplej niż nam. Dodatkowo mają sierść, którą potrafią nastroszyć w odpowiedni sposób i chronić się przed zimnem. Są jednak sytuacje, w których założenie psu kamizelki ocieplanej czy przeciwdeszczowej jest wskazane.

Wyświetlanie jednego wyniku

Płaszcz dla psa NON-STOP DOGWEAR BLEST JACKET

400.00 

Płaszcz PrimaLoft Blest Jacket to ultralekki i kompaktowy płaszcz dla psów pracujących w niskich temperaturach. Został stworzony z myślą o aktywnych psach, ale świetnie sprawdzi się również w ogrzaniu naszego kompana podczas odpoczynku po wysiłku czy codziennego spaceru w chłodne dni.

  • Psy chore lub w okresie rekonwalescencji , starsze , małe rasy , psy krótkowłose oraz te z niską ilością tkanki tłuszczowej (np. chart ) to dla nich w szczególności dedykowane są „ ocieplacze „ . Oprócz przeziębienia narażone są na choroby dróg moczowych, problemy ze stawami i układem mięśniowo-szkieletowym . U starszych psów występuje choroba zwyrodnieniowa stawów i zawsze dobrze jest chronić te obszary, w przeciwnym razie miejsca te będą bardzo bolesne a choroba może się pogłębić. Tak samo jest z psami po operacji , które mają słabe mięśnie i muszą przestrzegać określonego schematu pooperacyjnego, czyli chodzić tylko na smyczy.
  • Psy sportowe oraz myśliwskie stanowią wyjątek, kiedy to należy je ubierać pomimo braku wskazań zdrowotnych i kiedy to posiadają odpowiednią szatę. Podczas treningów i zawodów psy na przemian odpoczywają i startują w konkurencjach. W czasie tych aktywności pies rozgrzewa mięśnie i nagle ograniczamy mu ruch odkładając go .
    To właśnie ten moment, kiedy powinniśmy okryć naszego zawodnika , aby mięśnie były jak najbardziej rozgrzane, nie usztywniały się - przez co mogłoby dojść do poważnej kontuzji.
    Polowania na podstawowe gatunki zwierząt łownych przypadają w większej części w okresie jesieni i zimy. Często podczas niskich temperatur, w deszczu, chwilowych opadach śniegu i mocnym wietrze. Psy ras myśliwskich , to psu użytkowe, które odporne są na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jednak po wzmożonym wysiłku, przemoczeniu powinny zostać zabezpieczone np. kamizelką z ociepleniem przed wiatrem oraz przebywaniem w niskich temperaturach przez długi czas po polowaniu. Może to obniżyć ich odporność i zwiększyć ryzyko zapadnięcia na choroby wirusowe lub zapalenie płuc.

Dobre okrycie sprawi, że Twój pies będzie czuł się komfortowo w każdych warunkach pogodowych i terenowych.